Kárpátaljai diákok húzódnak meg Mátészalkán

Egy felsőfokú szakképzést nyújtó mátészalkai oktatási intézmény fordult segítségért a Magyar Református Szeretetszolgálathoz, adta hírül a segélyszervezet.

Az intézményben mintegy 150 kárpátaljai diák tartózkodik, akik a kollégiumból nem indulhattak már haza, valamint tegnap és ma az tanintézmény dolgozói a határon várják személyautókkal az iskola többi, Kárpátaljáról menekülő tanulóját, hogy elszállítsák őket a diákotthonba, ami jelen esetben az otthont jelenti számukra.

Felsőfokú szakképzést nyújtó intézményként a tanulók 90%-a 18-20 év közötti – többségében fiú –, és sajnos néhány diákot visszafordítottak tegnap a határon, ők már nem jutottak át.

A tanulók itt ugyan biztonságban vannak, de a legnagyobb félelmük az, hogy nem tudtak elbúcsúzni családtagjaiktól, és a terhelt hálózatok miatt nem zökkenőmentes a telefonos és internetes kapcsolattartás sem.