Hálaadó istentisztelet Nyírbátorban

Újra használatba vette a Nyírbátori Református Egyházközség az 500 éves templomát a „Hit és egészség” pályázat keretében megvalósult egy évig tartó felújítási munkák után.

Május 29-én 11 órakor hálaadó istentiszteleten dr. Bölcskei Gusztáv püspök szolgálatával vette újra használatba a Nyírbátori Református Egyházközség az 500 éves templomát a „Hit és egészség” pályázat keretében megvalósult egy évig tartó felújítási munkák után.

Tárnok Ferenc helyi lelkipásztor köszöntötte az egybegyűlteket, majd pedig dr. Bölcskei Gusztáv püspök szolgált a 118. Zsoltár válogatott versei alapján. Igehirdetésében rámutatott arra, hogy ez a Zsoltár kifejezi az ünneplésünknek és hálaadásunknak alapját, mert Isten az ő szent hajlékában feltárja az igazságot saját magáról és rólunk, az igazzá válásunk lehetőségét. Folytatás...