Még lehet jelentkezni számlálóbiztosnak a népszámláláson!

Továbbra is várja számlálóbiztosok jelentkezését a Központi Statisztikai Hivatal. Arra biztatjuk református testvéreinket, hogy éljenek a lehetőséggel, és ebben a formában is vegyenek részt az őszi népszámlálásban.

Idén tartják meg a 2021-ben elmaradt, tízévente esedékes népszámlálást hazánkban október 17. és november 20 között. A cenzus kapcsán kilencven napon át zajló kampányba kezdett a Magyarországi Református Egyház, hogy az őszi népszámláláskor a reformátusok jelöljék be vallásukat. Arról, hogy miért fontos ez, itt olvashatnak.

A Központi Statisztikai Hivatal hangsúlyozza, hogy a számlálóbiztosok feladata különösen fontos, ők keresik fel ugyanis azokat a háztartásokat, amelyek nem töltik ki online – erre október 1. és 16. között lesz lehetőség – a népszámlálási kérdőívet. Felhívják a figyelmet arra is, hogy végéhez közeledik a számlálóbiztosok toborzása, néhány területen, elsősorban Budapesten és a nagyobb városokban azonban még lehet jelentkezni a munkára.

A részletek a mellékelt felhíváson olvashatók.

ksh_plakat_nepszamlalas

Fotó: KSH