Örökségül kapott kitartás – Videó

Hova mehetünk templomba, ha a Balatonnál nyaralunk (2. rész) – Felsőörs

A Balaton északi partján, a tótól néhány kilométerre aranyló búzamezők és zöldellő szőlőskertek között bújik meg a felsőörsi gyülekezet temploma, amely mintegy 200 éve szolgál otthonául a közösségnek. Őket mutatjuk be videósorozatunk második részében, amelyben Kántorné Pólus Ibolya lelkipásztor és Bagi Judit gondok az elődöktől kapott örökségről, kitartásról és a női lelkipásztorság kihívásairól mesél.

Hatalmas hársfák alatt vezet az út a felsőörsi református gyülekezet templomának bejáratához. Az 1800-as években épült templom őrzi magán a közösség kézjegyeit, a különleges, Kálvin csillagot formázó csillárjukat például a gyülekezet tagjai készítették.

Kántorné Pólus Ibolya 2004 óta vezeti a felsőörsi református gyülekezetet, akikhez vasárnaponként gyerekek és felnőttek bátran csatlakozhatnak. Segítségére van Bagi Judit, a gyülekezet gondnoka, aki már kisgyerekként is ide járt, így valódi tapasztalattal mesél a múltról és az örökségül kapott kitartásról.