A napokban több emberrel is beszélgettem, akinek van édesanyja. Ugye, mennyire abszurdnak tűnik ez a mondat? Létezik olyan ember, akinek nincs?! Hiszen mindenkit édesanya szült. Vagy mégsem szó szerint igaz ez a megállapítás? Különös történetek néha mást mondanak erről.
„»Manapság mindenki szorong.« Az a normális, ha egy fiatal szorong, és az a különleges, ha valaki nem szorong.” (Tari Annamária) Hogy lehetünk ebben a korban a reménység hírvivői a fiatalok számára? Mitől ilyen szorongó a mai generáció? Mi a különbség a félelem és a szorongás között? Mi fokozza és mi csökkenti a szorongásukat? A Rálátás hatodik adásában ezekre a kérdésekre keressük a választ, de megvizsgáljuk azt is, hogyan jelenik meg a szorongás a Bibliában.
Ötven éve annak, hogy a magyar olvasóközönségnek búcsút kellett vennie Németh Lászlótól. A hetvenharmadik évében elhunyt író életműve folyamatosan foglalkoztatta a teológusokat, publikációk, könyvek sokasága igyekezett tisztázni a kérdést: miben is hitt valójában az elmúlt század egyik legtehetségesebb alkotója? Drámáinak és regényeinek hősei között találunk pápát, reformátort, természettudóst, prófétát és dunántúli kisfiút, akik folyamatosan küzdöttek Istennel, az őket megszólító hanggal, küldetésük súlyával.