A nemzetközi ökumenikus diskurzusban lassan már száz éve formálódó igazságos béke fogalmához kapcsolódóan tartott konzultációt Varsóban december 9–11. között az Európai Egyházak Konferenciája. Az eseményen megvitatták az ukrajnai háború által felvetett dilemmákat, valamint az európai és ukrajnai egyházak lehetőségeit és feladatait is.
Betlehem napjainkban teljesen máshogy néz ki, mint Jézus születésének idején. Fallal körülvett, zsúfolt, nyüzsgő arab város, élénk kereskedelemmel és turizmussal. A háború miatt azonban most adventkor nem látogatható. A Megváltó születésének helyszínéről kérdeztük Bölcsföldi András lelkipásztort, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának spirituálisát, aki többször utazott már teológushallgatókkal Izraelbe és más bibliai tájakra.
A karácsonyt kisebb incidensekkel kísérve, de nagyrészt békésen ünnepelhették a szíriai keresztyének, sokan azonban félnek attól, mi következik. A hatalomra jutott iszlamista csoportok békés rendezést és biztonságot ígérnek, de az elmúlt évek tapasztalatai alapján ezt kevesen merik komolyan venni.
Elfoglalták az iszlamista lázadók a kormányerőktől Aleppót, Szíria második legnagyobb városát. A civil lakosság ellen egyelőre nem léptek fel támadólag, de a keresztyének nem érzik magukat biztonságban a településen, és azt kérik, hogy mindenki imádkozzon értük.
A Közel-Keleti Egyházak Tanácsának írt levelében a testület támogatja az azonnali tűzszünetre való felhívást a térségben, a tárgyalások és a párbeszéd megkezdése, illetve az emberek védelme érdekében.
Az Egyházak Világtanácsa (EVT) mélységes aggodalmát fejezi ki a Libanonban és Gázában fokozódó erőszak miatt, és megerősíti az igazságosság, a béke és népek méltósága melletti elkötelezettségét.
Nagyszebenben tartották augusztus 27. és szeptember 2. között az Európai Protestáns Egyházak Közössége kilencedik nagygyűlését, ahol az európai protestáns egyházak képviselői találkoztak, hogy megvitassák a kontinens előtt álló kihívásokat és közös jövőjüket. A rendezvény központi témája: Krisztus világosságában – reményre hívva címmel zajlott, amely a közösségi lét és a remény kérdéseit helyezte a középpontba.
Ha egy lelkipásztor kincsként őrzi Isten Igéjét, az ő jelenlétében prédikál és egyházának szenteli magát, kitörölhetetlen nyomot hagy maga után – Sinclair Ferguson skót teológust szólaltattuk meg a konferenciához kapcsolódva.
2025 will be the year of youth ministry. Rev. Áron Ablonczy, head of the Youth Office and his colleague, Luca Oláh, religion teacher explained the main goals, program highlights and prioritized topics during the year.
Under the theme “Europe Protecting People More than Borders,” CCME brought together over 60 representatives from member churches, ecumenical partners, and experts to reflect on CCME's legacy and chart a course for the future of asylum policy in Europe.
If we celebrate Christ, it is worth looking behind the way we do it: what we really do to glorify Him and what we do to contradict His teaching. Is a Christmas pleasing to God when we overspend, when we overextend ourselves, when we place a burden on the created world that it cannot bear?
Tud egy fontos egyházi rendezvényről, amit nem lát az eseménynaptárunkban? Esetleg Ön szervezi a programot és szeretné, ha ajánlanánk? Küldje be nekünk a részleteket!