Hétvégén lesz az ökumenikus diákfilmszemle döntője

A határidőre összesen huszonnégy alkotás érkezett be. A diákfilmszemle vetítéssorozata, a filmek nyilvános értékelése és díjazása május 25-én lesz Budapesten. A versenyre református, evangélikus és katolikus iskolák tanulói nevezhettek.

A fiataloknak nyolc-tíz perces filmeket kell benyújtaniuk szabadon választott vagy a szervezők által megadott, a Szolgáló szeretet című témában. A hétvégi döntőn értékes jutalmakkal díjazzák a nyerteseket. Az eseménynek május 25-én, szombaton 10 órától a Sapientia Szerzetesi Főiskola (1052 Budapest, Piarista köz 1.) földszinti Auditorium Maximum terme ad otthont.

A tavalyi verseny szabadon választott kategóriájában a Bocskai István Református Oktatási Központ akkor még 9. osztályos tanulói nyertek A döntés ritmusa című rövidfilmjükkel.