Pápán nyitották meg a református iskolák a tanévet

Emeljétek fel az életeket, a rátok bízott gyermekeket, az iskolátokat, hazánkat, ezt a megbolydult világot Isten felé! Ő hatalmas szeretettel öleli körbe az életünket – mondta Steinbach József, a házigazda Dunántúli Református Egyházkerület püspöke szombaton a Kárpát-medencei és országos református tanévnyitón.

papa_tanevnyito_2023_01_KL

A Kárpát-medencei református oktatási intézmények képviselői áldást kértek a 2023/24-es tanévre

Fotó: Kiss László

A Balog Zoltán püspök, a Zsinat lelkészi elnöke igei szolgálatával megtartott tanévnyitó istentisztelet után felavatták a Pápai Református Gimnázium új diákotthonának épületét, majd tanévkezdő fenntartói és intézményvezetői, illetve hittanoktatói értekezlettel folytatódott a Kárpát-medencei és országos református tanévnyitó.

papa_tanevnyito_2023_02_KL

A Pápai Református Gimnázium új diákotthonának épületét is felavatták

Fotó: Kiss László

Az eseményről részletes tudósítást ide kattintva olvashatnak.