Kárpát-medence-szerte épült a Szeretethíd

Idén is megrendezték a Szeretethíd nevet viselő jótékonysági és önkéntes hétvégét a Magyar Református Szeretetszolgálat koordinálásával. A két nap során körülbelül hatszáz csoportban közel tizenötezer önkéntes csatalakozott a kezdeményezéshez a Kárpát-medence minden részéről. Képeken a hétvége.

A Szeretethíd két napján parkok, kertek, temetők újulnak meg. Sok helyen fordulnak az idősek, betegek vagy fogyatékkal élők felé: zenés-verses műsorokkal vagy saját készítésű süteményekkel örvendeztetik meg az önkéntesek a környezetükben élőket. Tavalyhoz hasonlóan ebben az évben is sok helyen gyűjtenek a kárpátaljai testvéreknek is.
– A Szeretethíd az egyik legkülönlegesebb programunk, amikor nem központilag szervezzük az önkénteseket, hanem saját indíttatásból jelentkeznek. Összefogunk kárpátaljai embertársainkért, Szegeden például a kinti líciumoknak gyűjtenek sportszereket az egészségnap alkalmából a Pick-Szeged kézilabdacsapat közreműködésével – mondta el Juhász Márton, a Magyar Református Szeretetszolgálat ügyvezető igazgatója a megnyitón.

Megnyitó a színházban

A negyecsedi fiatalok az MRSZ munkatársaival valamint Wunderlich Józseffel és Medveczky Balázzsal Halász Judit megjelenése nem volt a programtervben, de ha már így alakult, beszélgetett a látogatókkal, és Juhász Márton, az MRSZ ügyvezető igazgatója egy Pöttyös Panni babát adott neki ajándékba Rudolf Péter, az intézmény igazgatója köszöntötte a gyerekeket A fiatalokat az egész színházban körbevezették

A 2023-as Szeretethíd programot hivatalosan május 19-én péntek délután nyitották meg a Vígszínházban, ahol a színház alkalmazottai, színészei láttak vendégül nagyecsedi és porcsalmai gyerekeket, akik a kulisszák mögé is bepillanthattak.

A fiatalok Wunderlich Józseffel, Medveczky Balázzsal és Halász Judittal is találkozhattak, valamint Rudolf Péter igazgató is köszöntötte őket a színházban. A körbevezetés során a színpadra, a függöny mögé, sőt még a színpad alá is eljuthattak a gyerekek. Az MRSZ pedig egy-egy Pöttyös Panni babával is megajándékozta őket, amiket a Magyar Református Szeretetszolgálat megváltozott munkaképességű munkatársai kézzel varrtak.

Fotó: MRSZ

Az MRSZ budapesti munkatársai a Schweitzer Albert Idősek Otthonába látogattak Szeretethíd, 2023 május 19. - Fotó:MRSZ

Az MRSZ budapesti munkatársai a Schweitzer Albert Idősek Otthonába látogattak pénteken, ahol a lakókkal együtt tekintették meg a nekik készült műsort, és igés kártyákkal kedveskedtek az időseknek

Fotó: MRSZ

Felhívni a figyelmet

Ózdon közel háromszáz ember bevonásával tartottak flashmobot, melynek célja a közösségépítés volt, hogy felhívják a figyelmet a szeretet fontosságára, mely hozzásegít az emberek közti hídépítésre

A város négy különböző helyszínén zenés-táncos flashmobbal, vállalkozó kedvű iskolások és felnőttek bevonásával építették a Szeretethidat

Fotó: MRSZ

Kirándulás a nevelőszülői hálózat gyermekeinek

Debrecenben több mint száz, nevelőszülői hálózatban élő gyermeknek szerveztek egy egész napos programot Zsuzsi vonattal, közös főzéssel és rengeteg kalanddal a 2023-as Szeretethídon május 20-án

– A Szeretethíd központi gondolata, hogy szeretetet építünk a szeretet tégláiból. Ez a gondolat vezérelt bennünket a mai napra készülve is, örömet szerettünk volna szerezni a lakásotthonban vagy nevelőszülőkkel élő gyermekeknek. Ha minél több szeretetet adunk, akkor ettől nem leszünk kevesebbek, hanem annál sokallta többek – mondta el Molnár Norbert, a Magyar Református Szeretetszolgálat lelkipásztora. A Magyar Református Szeretetszolgálat a Kelet-magyarországi Gyermekvédelmi Központ bevonásával és a Debrecen-Szabadságtelepi Református Egyházközség, valamint a Zsuzsi Erdei Vasút Nonprofit Kft. közreműködésével valósította meg a programot. A családok a Zsuzsi erdei vonattal utaztak, és 11 órakor érkeztek meg Hármashegyaljára, ahol színes programokon vettek részt. A szervezők kézműves-foglalkozásokkal, túrával, ebéddel, ügyességi játékokkal kedveskedtek a résztvevőknek és minden gyermeknek egy-egy elemózsiát, játékot tartalmazó ajándékcsomaggal.

Fotó: MRSZ

Jó az Úr

A Budai Református Egyházközség tagjai a Szilágyi Dezső téri templom előtti területen a virágágyást tették rendbe, most bárki arra járó olvashatja a Jó az Úr feliratot

A gyülekezeti tagok szendvicseket is készítettek a Zugligeti úti kárpátaljai menekülttábor lakóinak, az ott élő gyermekeknek pedig játszóházat is szerveztek. Mások a templomkert ápolásában vettek részt, végül pedig közös ebédre gyűltek össze.

Fotó: Hurta Hajnalka

Generációk találkozása

Szeretethíd 2023 Alsóörs - Fotó: Résztvevők

Az alsóörsi Endrődi Sándor Református Általános Iskola és Kézilabda-utánpótlásközpont színjátszó szakköre Vörösmarty Mihály A fátyol titka című vígjátékát adta elő a veszprémi Török Ignác utcai idősotthonban

Az előadás után az iskola diákjai által készített igés képeslapokkal tették még örömtelibbé az otthon lakóinak a napját. – Megható volt látni a két generációt együtt – fogalmazott a felkészítő tanár, Novákné Juhász Andrea. A szeretetszolgálat alsóörsi irodájának munkatársai vállalták az otthon parkjában lévő padok csiszolását és festését, ám ez utóbbi az elmúlt időszak csapadékos időjárása miatt ezen a napon meghiúsult, ezért május utolsó napját tűzték ki a feladat elvégzésére. Az alsóörsi iskola 4. osztályos református hittanosai igés képekkel díszítették a tantermek ajtaját, valamint minden tanuló padjára tettek egy saját kézzel készített igés könyvjelzőt. Ez a meglepetés várja hétfő reggel a diáktársaikat.

Fotó: A résztvevők képe