„...ha valaki vallást tesz rólam az emberek előtt...” Lk 12,1–12
„...ha valaki vallást tesz rólam az emberek előtt..." (8). Nincs titkos keresztyénség. Aki hisz az Úr Jézus Krisztusban, annak erről vallást kell tennie. A vallástétel szavakkal kezdődik, amiket tetteink hitelesítenek. Nem kell restellni, hogy nekünk Gazdánk van, Megváltónk, akitől megbízatást kaptunk, és aki parancsol nekünk. Nem mi szégyenülünk meg, ha minden nyilvánvalóvá lesz, hanem azok, akik hitetlenül élnek. Bátor vallástételünk szelíd és alázatos bizonyságtétel arról, aki élete odaáldozásával bizonyította e világ iránti szeretetét.
RÉ 393 MRÉ 401
„De Isten rossznak látta ezt, és megverte Izráelt.” (1Krónikák 21,1-13) 1Krónikák 21,1-13
(7) „De Isten rossznak látta ezt, és megverte Izráelt.” (1Krónikák 21,1-13)* A számok, a statisztikák mindig izgatták Isten népét, hiszen ezek objektív adatok, amelyekre mindig lehet hivatkozni, ezekből biztos következtetéseket tudunk levonni; ezekre tekintve lehet missziói stratégiákat alkotni, vészharangokat kongatni, cselekvésre, megújulásra késztetni az alvó egyházat. - Ez a „tegyünk már végre valamit” buzgó lelkülete, amely a számokra tekintve mindig felhorkan az ébredést sürgető lelkekben. Ilyenkor le kell ülni, megbeszéléseket kell tartani, hogy kidolgozzuk az „okos” koncepciót, mert ha ezt és ezt tesszük, akkor majd többen leszünk. - Mindenki nagyon tudja az „elméleti megoldást” és csődöt vall a terepen. - Fontos minden őszinte hitből fakadó aggódás és cselekvés a Krisztus ügyében, de vegyük komolyan a mai Ige intését, miszerint Isten ugyan ránk bízta az Ő ügyét, de annak megmaradása nem tőlünk függ! - Sőt, Dávid népszámlálását és az arra építendő stratégiát itt egyenesen a Sátán művének tartja az Ige (1-2), amiről Dávid a baráti-hívő intés ellenére sem mondott le (3-6), mert annyira nyeregben érezte már magát nagy győzelmei után (18-20.fejezetek), hogy Isten ügyének győzelmeiért is ő akart kezeskedni (7-13).
___
*
- A számok, a tények, a statisztikák mindig izgatták Isten népét, hiszen ezek objektív adatok, amelyekre mindig lehet hivatkozni, alapozni, ezekből biztos következtetéseket tudunk levonni; ezekre tekintve lehet missziói stratégiákat megalkotni, vészharangokat kongatni, nagyobb hitbuzgalomra, cselekvésre, megújulásra késztetni az alvó egyházat.
- Ez a „tegyünk már végre valamit” buzgó lelkülete, amely a számokra tekintve mindig felhorkan az ébredést sürgető lelkekben. Ilyenkor le kell ülni, együtt tanácskozni, megbeszéléseket kell tartani, hogy kidolgozzuk az „okos” koncepciót, mert ha ezt és ezt tesszük, akkor majd többen leszünk.
- Mindenki nagyon tudja az „elméleti megoldást” és csődöt vall a terepen.
- Nem akarok gúnyolódni, mert fontos minden őszinte hitből fakadó aggódás és cselekvés a Krisztus ügyében, de vegyük komolyan a mai Ige intését, miszerint Isten ugyan ránk bízta az Ő ügyét, de annak megmaradása nem tőlünk függ!
- Sőt, Dávid népszámlálását és az arra építendő stratégiát itt egyenesen a Sátán művének tartja az Ige (1-2), amiről Dávid a baráti-hívő intés ellenére sem mondott le (3-6), mert annyira nyeregben érezte már magát nagy győzelmei után (18-20.fejezetek), hogy Isten ügyének győzelmeiért is ő akart kezeskedni.
- Ez a túlzott ügybuzgóság rombol, gonosz, határozottan árt, és Isten Igéjének ítélete is egyértelmű mindezek tekintetében, hiszen Isten rossznak tartotta azt, amit Dávid tett, és megbüntette őt és a népet hitetlenségéért, mert jobban bízott a számokban, magában, emberi erejében, ügyességében és bölcsességben, mint az Úrban (7-13).