Kik voltak az első keresztszülők? Ma miért van szükség keresztszülőre? Mire tesznek valójában fogadalmat? Mitől lesz jó egy keresztszülő? Kérdéseinkre Pető-Veres Kata református lelkész, doktori hallgató, kétgyermekes édesanya válaszolt.
A tisztaság szó hallatán ma sokan zavarba jönnek – nem véletlenül. Hiányzik a világos útmutatás arra nézve, mit jelent valójában, és hogyan kapcsolódik a lelki integritáshoz. C. S. Lewis szerint a tisztaság „az összes keresztény erény közül a legnépszerűtlenebb”. Pedig Szent Ágoston és Dietrich Bonhoeffer is valódi lelki erényként tekintett rá: Ágoston az elme erényének nevezte, Bonhoeffer pedig úgy fogalmazott, hogy a tisztaság lényege nem a vágyak elfojtása, hanem az élet teljes odafordulása egy cél felé. Sorozatunkban Bogárdi Szabó Istvánnal, a Károli Gáspár Református Egyetem rektorhelyettesével, egyetemi tanárral ezúttal arra keressük a választ, mit jelent a tisztaság a keresztyén hit fényében, miért vált kényelmetlen témává, és hogyan nyerhet mégis mély, életformáló jelentőséget a mai ember számára.
Országszerte jelentős károkat okozott a tegnapi szélvihar. A legtöbb esetben kidőlt fák, leszakadt faágak miatt riasztották a tűzoltókat. Volt olyan település is, ahol a lakóházak tetőszerkezete rongálódott meg, de a templomokat sem kímélte a viharos erejű szél.